Batı Anadolu Grubu

50 yılı aşkın süredir hayallerimizin peşinden koşuyoruz...
50 yılı aşkın süredir hayallerimizin peşinden koşuyoruz...

Güvenilir ve dürüstlük temelinde hareket etmeyi ilke edinmiş, insana saygı duyan ve sürekli gelişimi hedefleyen BATI ANADOLU GRUBU 1966 yılında kuruldu. %100 Türk sermayesi ve çok ortaklı yapısı ile Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş. ile yola çıkan grubumuz kısa sürede Türk Çimento Endüstrisi’nin en güçlü işletmelerinden birine dönüştü.

Batı Anadolu Grubu; 50 yılı aşkın süredir, büyük bir tutkuyla ve bu topraklardan aldığını bu topraklara verme felsefesi ile çimento, hazır beton, lojistik ve enerji sektörlerinde faaliyetlerini sürdürüyor. Sürdürülebilir üretim ve sorumlu sanayicilik ilkeleri ile faaliyet gösterdiği sektörlerde Türkiye’nin öncü firmaları arasına girme hedefine sahip olan grup, güçlü mali yapısı ile büyümeye, yarattığı finansal büyüklük ile bölge ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Batı Anadolu Grubu kurulduğu ilk günden bu yana sürekli gelişim ve yatırım ilkeleri ile hayallerinin peşinden koşuyor. Faaliyet gösterdiği sektörlerde örnek birer kurum olma sorumluluğu ile tüm çalışmalarına “koşulsuz müşteri memnuniyeti” hedefi doğrultusunda yön veriyor.


"Değişmeyen tek şey işimize olan tutkumuz..."

Sürekli iyileştirme ve devamlı gelişme ilkeleri doğrultusunda çimentodan betona, lojistikten enerjiye dört farklı sektörde, yedi farklı şirketi ile ürün geliştirme çalışmaları, teknoloji yatırımları, yarattığı istihdam, ihracat geliri ve ödediği vergiler ile ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan BATI ANADOLU GRUBU, Ege Bölgesi’nin lider gruplarından biri olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

Çimento
Beton
Enerji
Lojistik

Batı Anadolu Grubu olarak Türkiye’nin geleceği için çalışırken toplumsal sorumluluklarımızı ön planda tutarak bireylere dokunmayı ve hayatlarına değer katmayı amaçlıyoruz.

Batı Anadolu Grubu’nun yönetim yaklaşımının merkezinde kurumsal yurttaşlık bilinci yer alıyor. Bu bilinç gereği çevre ve sosyal sorumluluk çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Tüm tesislerimizde çevre ve enerji verimliliği yatırımlarını artırarak sürdürürken kültür-sanat, eğitim ve sağlıklı yaşam alanlarına odaklanan çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyoruz.

Sosyal sorumluluk çalışmalarımız ile insanların hayatlarında kalıcı izler bırakmayı ve günlük yaşamı daha iyi bir hale getirmeyi amaçlıyoruz. Yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projeleri ile yeni nesillerin hayatın tüm alanlarında gelişimlerini sağlayarak daha güçlü bir gelecek yaratmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.