Grup Şirketlerimiz

Batıçim

BATIÇİM Batı Anadolu Çimento Sanayii A.Ş 1966 yılında, %100 Türk sermayesi ile kurulduktan sonra hızla büyüyerek Türk Çimento Endüstrisi’nin güçlü şirketlerinden biri haline gelmiştir. 50 yılı aşkın süreçte, “önce kalite” anlayışı ile yapı sektörünün hizmetine sunduğu, üstün nitelikli, doğa dostu ürünleri ve kusursuz hizmet anlayışı ile ülkemiz çimento, klinker ve agrega ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamakla kalmamış, uluslararası pazarlarda da güven duyulan ve tanınan bir kuruluş olmuştur.

Batıenerji

BATI ANADOLU GRUBU’na 2008 yılında katılan BATIENERJİ, Türkiye Enerji Piyasası’nda Üretim ve Perakende Satış alanında aktif rol oynayarak, deneyimli kadrosuyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Batıbeton

BATI ANADOLU GRUBU, yüksek dayanıma sahip, üstün nitelikli betonlar ile yapı ihtiyacının karşılanması amacıyla 1986 yılında BATIBETON markasını sektörün hizmetine sunmuştur. İzmir Bornova ‘da hazır beton üretimine başlayan şirketimiz, İzmir, Manisa, Muğla ve Aydın ili ve ilçelerinde güncel teknolojiye sahip 16 hazır beton tesisi ile beton üretimine devam etmektedir.

Batıliman

BATI ANADOLU GRUBU bünyesine 2006 yılı itibariyle dahil edilen BATILİMAN; İzmir‘in Aliağa ilçesindeki Nemrut Körfezi‘nde hizmet vermekte olup, İzmir şehir merkezine 59 km mesafede bulunmaktadır.

Ash Plus

ASH PLUS Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2007 yılında BATI ANADOLU GRUBU’na katılmıştır. Çevre dostu olan şirketin ana faaliyeti termik santrallerde oluşan uçucu külün endüstriyel alanlarda hammadde olarak kullanımını sağlamaktır.

Batısöke

1955 yılında kurulan ve Cumhuriyetimizin ilk çimento fabrikalarından biri olma özelliğini taşıyan BATISÖKE tüm BATI ANADOLU GRUBU şirketlerinde olduğu gibi teknolojik gelişmeleri ve sürekli iyileştirme faaliyetlerini yakından takip etmektedir. 2018 yılında tamamlanan yeni entegre çimento üretim tesisi yatırımı ile BATISÖKE Türkiye’nin en çağdaş ve en modern çimento, klinker ve agrega üretim tesislerinden biri konumuna gelmiştir.